Варненски катаджии спипаха 17 почерпени шофьори

28.12.2016 / 16:50 4

Снимка: Булфото, архив

Над 15 хиляди водачи са проверени в рамките на операция, организирана от Европейската организация на службите на Пътна полиция TISPOL.

В рамките на кампанията са установени 201 шофьори, управлявали след употреба на алкохол, и 46 - седнали зад волана под въздействие на наркотици, отчитат от МВР.

Най-много са водачите, употребили алкохол в област Благоевград - 20. Във Варна и столицата София са засечени по 17 почерпени зад волана, съобщи Дарик Варна.

Операцията, проведена от 12 до 18 декември на територията на държавите-членки на европейската организация на службите на пътна полиция, бе с цел засилен контрол над водачите за шофиране след употреба на алкохол, наркотични или упойващи вещества. През периода са установени общо 232 нарушения.

От засечените да управляват под въздействието на наркотични и упойващи вещества, 7 са установени на територията на област Велико Търново, в София - 7, по 5 в Бургас и Ловеч, в Стара Загора - четирима, по трима в Кюстендил, Пазарджик и Плевен, в Благоевград и Пловдив - по двама, и по един в Сливен и Смолян.

От TISPOL отчитат, че управлението на МПС след употреба на алкохол, наркотици или други упойващи вещества, е една от трите основни причини за възникване на тежки инциденти по пътищата на Европа, с голям брой жертви. Затова и една от целите, заложена в операцията, бе шофьорите да осъзнаят последствията, които биха причинили при подобни обстоятелства.

По време на проверките пътните полицаи са упражнили засилен контрол и за задължителната застраховка „Гражданска отговорност", като на 395 водачи са съставени актове по Кодекса на застраховането.

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Рейтинг: 43800 | Одобрение: -1925
Само глоби и то солени, иначе няма оправия.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама