Варненски общинари ще се возят на електромобили
Снимка Булфото, архив
Съвсем скоро автопаркът на Община Варна ще се сдобие с 3 електромобила. Вече е обявената обществената поръчка за закупуването им, показва справка в сайта на Агенцията за обществени поръчки, съобщи Дарик.
Община Варна кандидатства за три електромобила
Закупуването на трите електромобила е по първата национална програма за стимулиране използването на екологично чистите електрически и хибридни превозни средства. Програмата се управлява от Националния доверителен екофонд към МОСВ, в който постъпват средства от продажбата на емисионни квоти.
„Така ще дадем добър пример и ще покажем на хората, че това е екологично по-евтин начин за придвижване", заяви кметът на Варна Иван Портних през май, когато в града бе открита първата станция за зареждане на електрически превозни средства.
Трудовите инспектори ще обикалят Варна с електромобил
Прогнозната обща стойност на трите коли на ток е 100 000 лева без ДДС. Според обявлението, автомобилите следва да бъдат доставени с извършена предпродажбена подготовка, заредени с всички необходими за експлоатацията им течности и материали, с необходимите за регистрацията документи, гаранционни и сервизни книжки, както и инструкции за експлоатация на български език, окомплектовани с обезопасителен триъгълник, аптечка, пожарогасител и светлоотразителна жилетка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

