Варненските митничари разпечатаха контейнер с инструменти от Китай и се хванаха за главите

24.04.2024 / 11:05 1

Кадър Митница Варна

Митнически служители от Териториална дирекция Митница Варна задържаха 10 563 недекларирани стоки – строителни инструменти и части за тях, в контейнер пристигнал от Китай.

Контейнерът е разтоварен на Митнически пункт „Варна Запад“ и по документи съдържа 18 вида специализирани стоки - уреди използвани в строителството, ръчни инструменти и части за тях, внос от Китай за Румъния.



Декларатор е българска фирма. Стоките са представени за оформяне на митнически режим с процедурен код 42, което означава, че начисленото мито се заплаща при митническото оформяне в България, а ДДС е дължимо в държавата, за която е предназначена стоката – в случая Румъния.


По метода „анализ на риска“ служители от отдел „Митническо разузнаване и разследване“ в ТД Митница Варна селектират контейнера за щателна митническа проверка на 11 април.


В хода на контролните действия митническите инспектори установяват, че реално наличното количество от всеки вид стоки е с около 10% повече от декларираното.


Така освен описаните в митническите документи близо 138 000 артикула, митническите инспектори преброяват още общо 10 563 недекларирани стоки, идентични като вид с декларираните - различни уреди и инструменти като пръскачки, фрези за гранит и метал, дискове за рязане на метал и полиране, шлифовъчни устройства, пистолети за силикон, гаечни ключове, клещи и други.

Недекларираните стоки са задържани и по случая ще бъде образувано административнонаказателно производство.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
Ванката (преди 2 години)
Рейтинг: 53821 | Одобрение: 10736
Ох милите щели да си изтърват паричките и за туй са задействали! Заглавието на статията подвеждащо сякаш кой знае какво намерили
Простите хора лесно се манипулират и управляват!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама