Варненският автомобилен спортен клуб “Flat-Out Motorsports club” щурмува трасето в Русе

19.06.2017 / 12:20 0

Новоучреденият автомобилен спортен клуб „ФЛАТ-АУТ” – Варна (Flat-Out Motorsports club), завърши успешно третия кръг от  шампионата по затворен маршрут този уикенд в Русе.

Варненските пилоти от “Flat-Out Motorsports club” участваха в русенското Grand Prix в почти всички серии на състезанието. В серия Спорт, клас RC4 на трето място финишира Петър Обретенов /Citroen Saxo/. В серия Макси, до 3500 куб.см., отборът бе представен от тазгодишните дебютанти в пистовия шампионат – Николай Георгиев /BMW M3/ и Ясен Обретенов /BMW E30/, които се класираха съответно на второ и трето място. Стефан Либертинов /Fiat Uno/, шампион за 2016г. в серия Макси, клас до 3500 куб.см, отпадна поради техническа повреда.

Други двама пилоти атакуваха свободния клас в надпреварата – Боян Стоянов /Renault Megane/ и Николай Николов /Volkswagen Golf/. Те премериха сили с още 13 състезателя, 5 от които от Румъния. На финала и двамата се качиха на почетната стълбичка, като Стоянов зае II-ро място в генералното класиране на свободния клас, а Николов се класира на II-ро място в свободния клас до 2000 куб.см.

Варненският тим направи силен старт в националния шампионат по затворен маршрут с първото за сезона състезание в Хасково, като тогава бе представен от четирима пилоти и бе награден с II-ро място в отборното класиране.

Въпреки многобройните технически проблеми по автомобилите, временните превалявания и хлъзгавата настилка всичко приключи благополучно и денят завърши с усмивки!

Автомобилен спортен клуб „ФЛАТ-АУТ” (“Flat-Out Motorsports club”) е основан в началото на 2017г., в град Варна, от Симеон Димитров, Стефан Либертинов и Петър Обретенов. Отборът бързо набира скорост и след лицензирането му от  Българската федерация по автомобилен спорт в него членуват 14 пилота, които ще се състезават в различни дисциплини и приложни шампионати на БФАС, като: планинско изкачване, затворен маршрут, рали и драг.