Варненският театър отбелязва 105 години на 12 март

09.03.2026 / 21:10 0

Снимка: ДТ „Стоян Бъчваров“

105 години навършва Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ във Варна на 12 март. Честването ще започне с поднасяне на цветя пред паметника на Иван Церов - кмет на морската столица от 1909 до 1912 г., по чиято инициатива се създава театрално дружество, което сформира театрална трупа и съдейства за построяване на театрална сграда. 

Събитието ще се проведе в 11 ч. на площад „Независимост“, последвано от пускане на 105 балона от целия екип на театъра, съобщават от културната институция.

Годишнината ще бъде отбелязана с представление на „Време разделно“, на което публиката ще бъде посрещната с чаша вино. Преди представлението в 19 ч. ще бъдат връчени отличията „Златна маска – покровител на изкуството“ за принос към работата на ДТ „Стоян Бъчваров“.

Специално табло за зрителски пожелания е инсталирано във фоайето на Основна сцена до билетната каса. То ще остане там до края на сезона, а включващите се в инициативата зрители ще могат да участват в ежемесечна томбола за безплатни билети за театър.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама