Варненското старо злато ще блести в Холандия

15.08.2016 / 06:00 0

Експонати от фонда на Археологическия музей във Варна ще бъдат представени в изложбата "Първото злато на човечеството" в музея на холандския град Додрехт.

 

Правителството осигури държавна гаранция за пренасянето на експонатите в размер на 40 000 лв. Изложбата, която ще се проведе между октомври 2016 г. и май 2017 г., се организира по повод 15-годишнината от побратимяването на градовете Додрехт и Варна, а откриването й е съобразено с икономическия форум, протичащ в същото време в Додрехт.

Подобна изложба от Додрехтския музей ще гостува във Варна. В Археологическия музей на Варна се съхранява златото от Варненския енеолитен некропол, смятаното за най-старото обработено в Европа.

Осигуряването на държавна гаранция е общоприета европейска практика, която позволява реално да се намалят разходите за организиране на изложби и допринася за популяризирането на културно наследство. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама