Васил Петров: Спартак изгуби две точки в Дупница

09.08.2021 / 13:33 1

Снимка Фейсбук/Васил Петров

Спартак изгуби две точки в Дупница, а не спечели една. Това заяви за "Петел" Васил Петров след 1:1 между варненци и Марек в срещата от четвъртия кръг на Втора лига. Георги Бабалиев изведе своите напред с първия си гол за спартаклии в 55-ата минута, а домакините изравниха в 70-та от дузпа.

Първото полувреме бе равностойно, но с оглед на по-добрата ни игра след почивката и създадените от нас по-чисти положения, заслужавахме да победим и съжаляваме, че не успяхме да го направим, каза треньорът на Спартак.

При 0:0 Янчо Андреев излезе сам срещу вратаря им и имаше съмнение за дузпа срещу него, но такава не отсъдена. След 1:1 пък направихме много пропуски. Първо Георги Георгиев отправи прехвърлящ удар и всички виждахме топката вътре, но вратарят ми изби. После след корнер Архан върна топката с глава назад и пак изтървахме. Накрая Георги Божилов изскочи сам срещу вратаря им, но би в него, вместо да подаде на непокрития Янчо Андреев, допълни Петров.

Дузпата, с която ни изравниха, е спорна. Генади Луго отне топката от съперник с шпагат, но съдията казал, че тя го е ударила в ръката и посочи бялата точка. На мен Генади пък ми каза, че кълбото се е отклонило от лицето му. Като цяло съм доволен от играта ни през второто полувреме, но винаги има какво още да се желае. Ще се подобряваме в движение и ще продължим да играем за победа във всеки мач, каза още Васил Петров.