Във Франция приеха закон, който класифицира убийството на пътя като престъпление

01.07.2025 / 23:50 0

Снимка: Пиксабей 

Френският парламент одобри днес закон, който класифицира убийството на пътя като престъпление – решение, което носи облекчение за пострадалите и техните близки, след години на настояване от тяхна страна, съобщи Франс прес, цитирана от БТА.

Приемането на закона от Сената (горната камара на парламента) днес последва гласуването му в Националното събрание (долната камара) на 3 юни. За да влезе в сила, той трябва да бъде обнародван от президента.

"Законът повече няма да отвръща очи", заяви министърът на правосъдието Жералд Дарманен. Той приветства текста, който "ясно потвърждава, че убийствата на пътя под влияние на алкохол или наркотици, при превишена скорост или умишлено неспазване на правилата, не е просто катастрофа, а престъпно деяние".  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама