Въвеждат мерки за сигурност за 3 март
На 3 март НСО въвежда мерки за сигурност на тържествената заря-проверка, която ще се проведе от 18:30 часа на пл. „Народно събрание“ в София.
Достъп на желаещите да наблюдават тържествената проверка ще бъде осигуряван през три пукта – два от двете страни на пешеходните алеи на бул. „Цар Освободител“ в близост до изходите на подлеза при СУ „Свети Климент Охридски“ (кръстовището на бул. „Цар Освободител“ и бул. „В. Левски“) и един пункт на бул. „Цар Освободител“ (откъм хотел „Сенс“).
Гражданите ще бъдат проверявани с металдетектори за наличие на огнестрелни и хладни оръжия, остри предмети, експлозиви и леснозапалими вещества, източници на йонизиращи лъчения, фойерверки и други пиротехнически изделия. Граждани, които носят обемисти багажи, няма да бъдат допускани до мероприятието. Достъпът на лица във видимо неадекватно състояние също ще бъде ограничаван, съобщават от НСО.
От 16:00 ч. до 22:00 ч. се забраняват полетите на всички видове безпилотни летателни системи в зона с център пл. „Народно събрание“ в столицата, радиус 1300 м и височина 1000 м над терена, предава още flashnews.bg.
По повод честването на националния празник на България на 3 март за времето от 10:00 ч. до 14:00 ч. в зоната на Паметника на Свободата на връх Шипка се въвежда забрана за полети на безпилотни летателни системи и на всички видове пилотирани летателни средства, с изключение на излитащите и кацащи самолети от/на Летище Стара Загора, в кръг с център Паметника на Свободата, радиус 10 000 м и височина 1680 м над терена.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

