Вдъхновена България обърна САЩ в исторически мач в Колодрума

28.06.2019 / 23:00 1

снимки:

trafficnews.bg

Рекордните 6000 фенове драха гърла за победата във волейболната Лига на нациите

Националният отбор по волейбол на България за мъже грабна голяма победа с 3:1 срещу САЩ в исторически мач в зала Колодрума в Пловдив. Петият успех на нашите в Лигата на нациите дойде след мощна подкрепа от близо 6000 фенове, напълнили залата, за да дерат гърла за трикольорите. Публиката създаде невероятна атмосфера, на всяка седалка имаше поставен български трибагреник и трибуните се превърнаха в море от бяло, зелено и червено. За пръв път в Колодрума имаше толкова много хора на спортно състезание. Досегашният рекорд държеше волейболната Марица, която събра 3500 зрители на мач от Шампионската лига. В първия мач за деня Иран победи Сърбия с 3:1 пред около 1000 зрители.

Нашите влязоха трудно в мача и загубиха първия гейм с 21:25. Момчетата на селекционера Силвано Пранди допуснаха грешки, сервисът не вървеше. Във втората част нещата бяха коренно различни. Българите излязоха по-мотивирани и концентрирани, началният удар започна да влиза, Соколов и Скримов се разиграха и домакините взеха гейма с 21:19. Третата част тръгна равностойно, но в средата американците взеха аванс с 16:11, след като спечелиха няколко завързани разигравания, а междувременно сервисът на нашите отново зацикли. С невероятна серия от начален удар на Виктор Йосифов и бомбени атаки на Цветан Соколов обаче нашите успяха да изравнят 16:16. Геймът тръгна точка за точка, а в края две мощни атаки на Соколов и Мартин Атанасов изведоха България напред.

В четвъртата част нашите тръгнаха мощно с 3:0, но гостите се върнаха и геймът тръгна напълно равностойно. Точни атаки на Соколов и Ники Николов дадоха аванс от 19:16. След това разликата набъбна на 22:17. Американците изравниха до 22:23, но в крайна сметка нашите успяха!

БЪЛГАРИЯ - САЩ 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:23)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

САЩ: Мика Ма’а, Бенджъмин Патч, Томас Джаешке, Джейк Ланглоа, Тейлър Ейвърил, Прайс Джърмън - Дъстин Уотън-либеро