Велев: Искаме да получаваме повече, да се развиваме по-бързо и да работим по-малко

02.09.2025 / 20:09 2

Редактор: Недко Петров

Стопкадър бТВ

Шефът на Управителния съвет на АИКБ разкри защо в България няма да е изгодно въвеждането на четиридневна работна седмица. Според Васил Велев страните, които се развиват динамично и изпреварващо, и вече ние ги гледаме много отдалече, работят повече от нас. А ние искаме да получаваме повече, да се развиваме по-бързо и да работим колкото се може по-малко.

Няма как да стане, когато сте купили една скъпа машина. Тя трябва да работи 168 часа, а седем по 24 толкова мисля, че правят, допълни той.

Велев даде и друг пример.

Правихме  бизнес план наскоро с една китайска компания, с която имаме съвместно предприятие. Те изчисляват шестдневна работна седмица на две смени по 10 часа. Ако намалим с един ден по-малко, ще произвеждаме по-малко, ще имаме по-малки доходи и ще имаме по-нисък стандарт на живот, заяви Велев.

Икономически изобщо не може да се обсъжда четиридневна седмица. Там, където искаха да я въведат, се получиха несполучливи резултати. Във Франция например искат да намалят националните празници, тъй като малко им се струват работните часове в годината, каза по бТВ Васил Велев.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
MrBean (преди 3 месеца)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
Ти Крон слушай какво ти пее ходжата. До 10години циганизацията ще унищожи всичко останала от държавата.Ще се върнат матовите дето смучат немската и белгийската системи и с несметните си богатства ще катурнат всеки .
1
3
cron1 (преди 3 месеца)
Рейтинг: 134225 | Одобрение: -18070
Ти щото много работиш... Боклук! Гняв
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама