Великобритания ще използва бързи 90-минутни тестове за COVID-19

03.08.2020 / 10:58 0

Снимка Pexels

Правителството на Великобритания одобри използването на нови тестове за COVID-19, които могат да определят наличието на заболяването за 90 минути, предадоха световните агенции.

Те цитират изявление на здравния министър на страната Мат Ханкок. По неговите думи разработените в Обединеното кралство системи за диагностика ще бъдат доставени още през следващата седмица в старческите домове, болниците и лабораториите, предава БТА.

Предвидени са 6,25 милиона теста с натривки, анализиращи ДНК от слюнката или носа. За провеждането им не са нужни професионални медицински умения.

Здравният министър изтъкна, че новите тестове могат да открият не само COVID-19, а и грипни заболявания, което ще бъде много важно за зимния сезон. Пациентите ще могат да получат правилни съвети, за да защитят себе си и околните.

Според последни данни на британското здравно ведомство от COVID-19 досега са починали 46 201 души, а броят на заразените е достигнал 304 695 души, припомнят агенциите.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама