Велислав Минеков: За Плевнелиев ми е все едно, но за Паси ми е мъчно, че влезе в тази нещастна игра

27.10.2022 / 19:43 0

Редактор: Александър Дечев

Кадър: "7/8 ТВ"

"Следя пазарлъците, които се водят в парламента. Интересно е, даже е забавно, защото тези пазарлъци са изключително унизителни. И освен това се събират цяла система от политически противоречия. В един момент обаче в името на своето оцеляване те ще се прегърнат, така че правителство ще има. Както се получи при избора за председател на Народното събрание, така ще има и правителство. Да го наречем "правителство на мултаците" или нещо подобно". Това заяви в предаването "Крум Савов Live по "7/8 ТВ" служебният министър на културата Велислав Минеков.

Той говори и за контактната група, която се опитва да състави правителство. В нея попадат президентът на България в периода 2012 - 2017 г. Росен Плевнелиев и бившият външен министър Соломон Паси. "Паси и Плевнелиев бяха просто едно "тра-ла-ла". Не беше много достойно. Хайде, за Плевнелиев ми е все едно, но за Паси ми е малко мъчно, че влезе в тази нещастна игра", обясни той. 

"Имайте предвид, че тези, които от години стоят във властта, са свикнали да взимат, а не да дават. А сега вече поредица от избори те само дават. При едно отсъствие от парламента главата се разклаща. А те искат главата да не падне", смята Минеков.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама