Венко Филипче: Ако мерките не дадат резултат, ограничаваме придвижването в Северна Македония
Снимка Pexels
Министърът на здравеопазването на Северна Македония Венко Филипче каза, че ако настоящите мерки срещу COVID-19 не дадат резултат, ще бъде предложено да бъдат въведени ограничения на придвижването, съобщава Канал 5, цитиран от МИА.
Той каза, че болниците бързо се запълват, а медицинският персонал е под огромно напрежение.
Заради есенната вълна от новия коронавирус и увеличаването на броя на случаите Комисията по заразните заболявания е предложила на правителството нови ограничителни мерки като забрана за събиране на обществени места на повече от четирима души след 22 часа и задължителна употреба на маска на открити и на закрити места, каза министърът.
На инспекторите, които работят на терен, са предоставени по-широки правомощия за санкциониране на нарушителите на здравните протоколи, пише БТА.
"Аз искрено вярвам, че тези мерки ще дадат резултати. Ако това не стане, ние ще препоръчаме да бъдат въведени ограничения върху придвижването. Видяхме какво стана в страни, които отвориха повторно училищата и детските градини твърде скоро, и се поучихме от техните грешки. Там, където имаше бързо нарастване на случаите, се наложи да бъдат въведени ограничения върху придвижването. Това е, което ще направим и ние, ако броят на новите случаи продължи да расте", заяви Филипче.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

