Виктор и Мира от Нова тв се разчувстваха от спомени за радиото
кадри Нова телевизия
редактор Веселин Златков
Водещите на сутрешния блок на Нова телевизия Виктор Николаев и Мира Иванова изпаднаха в носталгични спомени за младостта си, когато и двамата са работили в БНР. По желание на водещия в ефира прозвуча и знаменития сигнал за приказките на ранобудното петле, които помнят поколения българи. Той с вълнение призна, че това е първият му спомен от радиото като дете.
Поводът за спомените беше гостуването на генералния директор на БНР Милен Митев само ден преди 90-я рожден ден на държавната медия. Самият Митев пък призна, че като малък е записвал любими песни от радиото. Той с усмивка добави, че като специалист по авторските права може би не трябва да разкрива този факт.

„Надявам се давността е изтекла, защото и аз съм правила това”, отвърна Мира Иванова. Тя попита дали репортерите още носят големите репортерски касетофони, които тя помни. „Бяха на размер като тухла четворка и тежаха колкото две тухли”, коментира водещата.
Генералният директор на БНР обясни, че новите технологии влизат в радиото, но понякога традицията в този процес е пречка, а не предимство. Милен Митев подчерта също, че инвестициите на държавата в обществените медии е инвестиция в демокрацията.
„10 ноември в България също дойде по радиото, в новините в 18 часа”, припомни Виктор Николаев.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

