Витоша прекъсна успешната серия на Черно море и взе първа победа в елита. Лъчо Йорданов с дебют за "моряците" (снимки)

28.04.2018 / 19:18 9

Снимка: Sportal.bg

Отборът на Витоша  спечели с 1:0 срещу Черно море  в мач от последния кръг на плейофите в група "А" на втората осмица в Първа професионална лига в Бистрица. Така след 10 равенства Витоша взе първа победа в елита в 32-рия си двубой.

Отборът прекъсна и успешната серия на Черно море от 5 мача поред без загуба - 4 победи и равен. Дебют за варненци записа юношата Лъчезар Йорданов, който игра в последните 15 минути. Така вече е ясно, че в 1/2-финалните плейофи за Лига Европа Черно море ще срещне Септември в два мача, освен ако по-късно тази вечер не се стигне до чудо и Пирин победи Славия с разлика в София.

От трибуните министърът на спорта Красен Кралев подкрепи "моряците", на които беше президент преди години. В близост до него беше и националният селекционер Петър Хубчев.

В 13-ата минута Стефан Христов навлезе в наказателното поле отляво и стреля по земята, но вратарят Дюлгеров спаси. В 15-ата минута Старокин отклони топката с глава след центриране от свободен удар, но топката мина покрай гредата.

В 29-ата минута Ради Василев пропусна отлична възможност, пише Sportal.bg. Той получи пас от Жоро Илиев в малкия пеналт, но шутира леко с левия крак край гредата.

Витоша (Бистрица) - Черно море
В 36-ата минута вратарят Дюлгеров повали Даниел Кутев, който го изпревари и чукна първи топката. Реферът отсъди дузпа, която Даниел Пеев превърна в гол за домакините - 1:0.

През второто полувреме Черно море взе инициативата и в 51-вата минута Фабио Мартинс пропусна да изравни. Португалецът получи топката от Минков, но от чиста позиция улучи дясната странична греда.

В 75-ата минута дебют за Черно море записа Лъчезар Йорданов. Роденият през 2000 година нападател смени Мартинс.

В последните минути "моряците" притиснаха още по-силно съперника, който видимо отпадна и накъсваше и бавеше играта със симулации и изритани топки.

В 87-ата минута удар с глава на Божилов профуча в опасна близост край вратата. Две минути след това Йорданов вдигна от корнер, Даниел Димов стреля с глава, но вратарят Георгиев изби и Витоша оцеля.

Състави:

ВИТОША (4-2-3-1): Георгиев; Гьонов, Бонев, Ангелов, Гочев; Старокин, Кочилов, Кутев, Д. Пеев, С. Христов; Стоянов
Старши треньор: К. Ангелов
ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Дюлгеров - Станчев, Димов, Енчев, Кононго - Витанов, Илиев (60-Божилов) - Минков (82-Минчев), Мартинс (75-Йорданов), Кузма - Р. Василев
Старши треньор: И. Илиев

СЪДИЯ: Георги Давидов
СТАДИОН: "Витоша"