Вицепремиерът Дончев: Днес ще разберете дали държавата е купила нещо и какво е то

12.06.2020 / 09:11 0

Редактор: Виолета Николаева

e-mail: violeta_nikolaeva_petel.bg@abv.bg

Няма даържава членка без опити за измама, важното е как контролната система реагира на такива опити - изказа се вицепремиерът Томислав Дончев в сутрешния блок на БНТ. 

На въпроса на водещата - "Говори се, че държавата е купила дял от банка, вярно ли е", той отговори така: "Ще разберете днес след обяд, когато ще бъдат обявени резултатите от аукциона. Аз няма да съм говорител на други институции."

"Предполагам, че до края на годината инфлацията ще е по-ниска. Няма нито един състоятелен политически аргумент срещу приемането на България в Еврозоната. България не може да си позволи да стои в политическата периферия на Съюза. 

За т. нар. спящи акции и бонови книжки - много от хората не са проявявали интерес какво притежават и собствениците на едни дружества управляват тяхната собственост. Хората е редно да си спомнят къде се решили да инвестират на времето. 

Няма как всичко да е наред. Навсякъде има противоречия, различни партия с различни цели няма как да мислят едно и също дори в рамките на едно коалиционно споразумение. Ако има тих консенсус, значи проблемът е скрит. Има аргументи и в двете посоки", коментира Дончев противоречията между патриотите и ГЕРБ.

"Крисимир Живков е освободен. Последно беше от нашата квота", допълни той. 

По линията София - Дубай и проектите на Божков, вицепремиерът смята, че поне 4-5 са новите икономически проекти, а всеки който иска да се появи на политическата сцена има шанс след няколко месеца да го направи. "Тези отношения трябва да бъдат сложни. Няма как властта и бизнеса да нямат отношения. Този диалог трябва да е подчинен на правилата. Границата е много ясна. Няма как някой да е в състояние на предприемач и политик. 

Рейтингът е мимолетна радост, от него се опиват неопитните политици.", допълни гостът. 

Редактор "Екип на Петел"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама