Внимание! Турция забрани алкохола извън хотелите и заведенията
В Турция въведоха тотална забрана за употреба на алкохол извън хотелите и заведенията, става ясно от официална публикация на сайта на полицията в Анталия. Градът е известен курорт и се посещава от стотици хиляди западни и руски туристи през лятото, съобщава "Пик".
Новите изисквания забраняват употребата на алкохолни напитки на обществено място, както и появата извън хотелите и заведенията във вид, „способен да предизвика недоволството на околните”. Забраната важи и за паркове, жилищни райони, пътища, зони за пикник, автогари, исторически обекти, сцени на открито.
Предвидена е и глоба за нарушителите. От съобщението не става ясно дали заловените в нарушение ще бъдат арестувани. Добре е туристическите агенции, които продават почивки в Турция да информират клиентите си за новите изисквания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

