Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек прекъсна серията си от 37 поредни победи

02.07.2022 / 23:09 0

Стопкадър Twitter, Roland-Garros

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек прекъсна серията си от 37 поредни победи и загуби в третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Полякинята загуби от Ализе Корне с 4:6, 2:6 за 1:33 часа. Швьонтек допусна пет пробива и направи 33 непредизвикани грешки срещу само 7 за Корне.

Французойката достига до четвъртия кръг на "Уимбълдън" за първи път от 2004 година насам, предава БНР.

"Този вид мачове е това, заради което живея, това е, за което тренирам всеки ден. Това наистина ме прави жива. Знаех, че мога да го направя. По някакъв начин имах това убеждение", каза Корне след успеха.

Никоя друга тенисистка не е печелила толкова много мачове подред като Швьонтек, откакто Мартина Хингис записа същата серия през 1997 година. Полякинята нямаше загуба на корта от февруари тази година и спечели шест поредни титли.

Това не е първата изненада, която Корне прави на турнира в Лондон. Единственият друг път, когато тя стигна до четвъртия кръг на турнир от Големия шлем на трева, беше през 2014 година, когато елиминира Серина Уилямс.

Хърватката Петра Мартич също продължава в четвъртия кръг след успех над осмата поставена Джесика Пегула (САЩ) с 6:2, 7:6(5).

Резултати от третия кръг в женската схемата на Откритото първенство на Великобритания по тенис:

Ализе Корне (Франция) - 1-Ига Швьонтек (Полша) - 6:4, 6:2
4-Паула Бадоса (Испания) - 25-Петра Квитова (Чехия) - 7:5, 7:6(4)
Армони Тан (Франция) - Кейти Боултър (Великобритания) - 6:1, 6:1
Айля Томлянович (Австралия) - 13-Барбора Крейчикова (Чехия) - 2:6, 6:4, 6:3
20-Аманда Анисимова (САЩ) - 11-Коко Гоф (САЩ) - 6:7(4), 6:2, 6:1
16-Симона Халеп (Румъния) - Магдалена Фрех (Полша) - 6:4, 6:1
17-Елена Рибакина (Казахстан) - Цинвън Чжън (Китай) - 7:6(4), 7:5
Петра Мартич (Хърватия) - 8-Джесика Пегула (САЩ) - 6:2, 7:6(5)