Водната стихия в Тбилиси пуснала на свобода над 20 хищници (снимки)
Голяма част от животните са се удавили в придошлите води
Общо 20 вълци, 8 мечки, шест тигри и същия брой лъвове, са само част от животните, които са на свобода след наводнението в грузинската столица Тбилиси. Това съобщи Daily Mail и уточнява, че много от животните на зоопарка в града са се удавили в придошлите води, търсенето на други живи продължава.
_348x465.jpg)
Шест вълци са били убити, след като са открити в близост до детска болница, каза говорителката на зоологическата градина пред журналисти, допълва Стандарт.
_348x465.jpg)
"Търсене на животни продължава, но голяма част от зоологическата градина просто не съществува. Тя е превърната в адско джакузи", каза още тя.
_348x465.jpg)
"Само три от нашите 17 пингвини са били спасени", добави представителката на зоологическата градина.
В социалните мрежи граждани публикуваха видео, което показва как местни жители се опитват да спасят от водите разярена мечка. Появиха се и снимки на мечка, която се е покачила на климатик и спасителите се опитват да я свалят.
_348x465.jpg)
Снимки на скитащия по улицата хипопотам стана хит в социалните мрежи. Накрая той е бил приспан от екипите на зоопарка.
_348x465.jpg)
Кметът на Тбилиси Дейвид Нармания съобщи пред световните медии, че до момента осем души са се удавили, а други 10 са в неизвестност. Той добави, че до момента щетите от потопа възлизат на 6,5 милиона.
"Десетки семейства остават без дом след като къщите им бяха разрушени или повредени в столицата", каза от своя страна зам.-кметът нагрузинския град.
Президентът на Грузия Георги Маргвелашвили е посетил засегнатия от наводнението район и е изказал своите съболезнования към семействата на загиналите.

