Водните грации на Аква спорт участваха в три финала в Италия (снимки)

17.08.2015 / 13:39 1

За втора поредна година състезателките по синхронно плуване от СК Аква спорт представиха страната на турнира Комен къп (Средиземноморски игри) в италианския град Остиа.

Турнирът е неофициално световно първенство за девойки младша (13-15 г.) и е най-силното и престижно състезание за тази възрастова група в света. Варненки се представиха ниво и записаха участие в три финала.

В проявата участваха 242 състезателки от 27 държави от петте континента: Австрия, Австралия, Беларус, България, Канада, Хърватия, Чехия, Египет, Англия, Франция, Германия, Гърция, Унгария, Израел, Италия, Казахстан, Лихтенщайн, Малта, Полша, Русия, Сърбия, Словакия, Испания, Швейцария, Турция, Украйна, САЩ.

В отделните дисциплини всяка страна имаше право да участва с едно соло, дует, ансамбъл и комбинация, а всички състезателки преминаха през задължителните фигури.

Аква спорт участва във всички дисциплини. Соло – Мария Миронова, дует – Александра Атанасова и Мария Миронова, ансамбъл и комбинация- Александра Атанасова , Мария Миронова, Елица Даскалова, Далия Пенкова, Радина Симова, Йоанна Кирчева, Симона Димитрова, Никол Атанасова, Теодора Младенова., В комбинацията се пусна Ния Костадинова от Черно море.

„Участвахме в три финала и като пре суимър в четвъртия. На този етап от развитието на спорта в странати ни, това е повече от успешно представяне. Дай боже, да продължим с финалите и в следващата възрастова група – девойки старша“, заяви треньорът Галина Георгиева.

Най-предно е класирането на отбора на Аква спорт в комбинираната програма – 10-то място (64,90 т.). При дуетите тимът е 11-ти в общото класиране и 7-и от комен страните (136,23 т.), а при солата - 12-ти в общото класиране, и 8-и от комен станите (134,65 т.). Ансамбълът остана нулев на финала и постигна 127,70 точки.

Междувременно една от съдиите в турнира е била варненката Мария Бинева.