Волейболистките на Перун с втора загуба в женското първенство

09.11.2018 / 23:12 0

Волейболистките на ЦСКА надиграха като гости Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25:21, 25:22) в мач от втория кръг на женското първенство на България, който се игра в залата на Първа езикова гимназия в града, съобщава BGvolleyball.com.

С това “червените“ записаха втора чиста победа в първенството, след като на старта надигаха Раковски (Димитровград) с 3:1 гейма. Така те оглавиха временното класиране с 6 точки, преди ииграването на другите мачове от кръга. Варненки записаха втора загуба

Двубоят бе първи на местна земя след прекъсване, в които нямаше женски отбор във Варна. Домакинството привлече интереса на местните запалянковци и над 150 запалянковци гледаха на живо и подкрепяха волейболистките на Морската ни столица.

Представителките на ЦСКА доминираха изцяло в първия гейм. Във втората част варненки се опитаха да дадат отпор, но имаха частичен успех. Едва в третата част  волейболистките на Перун показаха повече възможности и бяха равностойни на гостенките, а след това поведоха с 21:17. ЦСКА обаче не допусна изненади, показа повече класа и направи обрат, като затвори мача с чиста победа.