Волейболният Черно море-БАСК падна от Нефтохимик с 0:3 във Варна

08.11.2019 / 19:46 0

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха петата си поредна победа в Суперлигата. Бургазлии надиграха категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) в среща от пети кръг на първенството, изиграна в зала "Христо Ботев" в морската столица, пише BGvolleyball.com.

В първата част "моряците" поведоха за кратко, след което бургазлии обърнаха резултата. Домакините изравниха, след което последва размяна на ролите. Това се случи още веднъж, но гостите успяха да наложат волята и да вземат превес. Момчетата на Николай Желязков затвориха частта с убедителна преднина от пет точки.

Вторият гейм бе под диктовката на варненци, като положението се запази до 17:16. Впоследствие играта тръгна точка за точка, двубоят се завърза. Шампионите обаче устояха и след 22:21 излязоха напред, увеличавайки предимството си.

Третата част започна равностойно, след което Нефтохимик отново пое по възходяща линия. Доминацията на бургаския тим се запази, въпреки опитите на съперника да се върне в игра. Играчите на Николай Желязков се поздравиха с петия си пореден успех.

В следващия кръг Нефтохимик среща Марек Юнион-Ивкони, а Черно море гостува на Дунав. Двубоите са на 15 и 16 ноември (петък и събота).