Волейболният Черно море изравни на Дея с победа във Варна. Трети мач решава 1/4-финала

25.03.2024 / 20:23 0

Снимка: Булфото

Волейболният Черно море победи Дея Волей (Бургас) и по този начин изравниха четвъртфиналната серия в мъжкото първенство. "Моряците" надиграха съперника си с 3:2 (16:25, 25:14, 16:25, 25:23, 15:12) и ще се опита в Бургас да спечели сблъсъка в третия двубой на 28 март (четвъртък) - в 19:00 ч. в зала "Младост" в Бургас.

Двубоят предложи много интересни моменти и обрати - най-ключовият от тях в решителната четвърта част, когато гостите бяха близо до затваряне на мача. Тогава домакините от Варна показаха силна воля и измъкнаха победата.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, след което Дея набра инерция и без проблем поведе в мача.

Във втората част "моряците" тръгнаха ударно - 8:1 и 10:3, след което съперникът постепенно скъси дистанцията. В средата на гейма (13:12) бургазлии се доближиха максимално, но не успяха да направят нещо повече. Момчетата на Пламен Христов диктуваха изцяло ситуацията и до края бяха пълен хегемон.

Третият гейм бе отново под доминацията на носителите на Купата и те излязоха напред в резултата след 25:16.

Решителната четвърта част стартира с преднина на гостите от Бургас (5:2), но варненци успяха да изравнят. Дея отговори със силен отпор, домакините обаче не се отказаха. Състезателите на Франческо Кадеду поведоха с 16:16, но се стигна до равенство и след 18-та точка двата тима продължиха точка за точка. Волейболистите на Пламен Христов обаче взеха нещата в свои ръце и първи стигнаха до геймбол (24:21). Те не успяха да го отразят, както и следващите, но това се случи при 25:23 и мачът влезе в тайбрек.

Там борбата бе за всяка топка и всяка точка, постепенно домакините набраха инерция и оформиха преднина. В следващите минути "моряците" доминираха, но в самия край на гейма съперникът се доближи. Варненци останаха стабилни, въпреки съпротивата на Дея и успяха да извоюват победата.