Волейболният Черно море загуби с 0:3 при гостуването си на Пирин в Разлог

19.02.2023 / 00:10 0

Снимка: Pexels

Волейболният Черно море загуби като гост на Пирин (Разлог) с 0:3 (15:25, 22:25, 21:25) в мач от 16-и кръг на efbet Супер Волей, който се игра в зала „Септември“.

С това разложани отбелязаха пети успех, като с 11 загуби и 16 точки заемат девето място във временото класиране. Те са само на победа от състава на Черно море, който запазва позиции в осмицата на шампионата с 6 успеха, 7 загуби и 15 точки, пише BGvolleyball.com.

Домакините бяха повече от категорични в този двубой. Разпределителят Любомир Агонцев показа поредни отлични изяви като диригент на тима, а младият Кристиян Алексов отбеляза силен мач.

Пиринци бяха по-добри на повечето елементи, като най-вече имаха сериозно преимущество на блокада. В първия гейм разложани стартираха със 7:3 в своя полза, като авансът от четири точки се задържа до средата. След това пиринци не позволиха никакво противодействие и взехайгейма с голяма разлика.

Лидерството на домакините се запази и във втората част, в която те поведоха с 19:14. Те обаче прибързано решиха и гейма е спечелен и настъпи отпускане. Варненци използваха колебанията и намалиха до точка 21:22. В сублимния момент разложани все пак запазиха спокойствие. Успешно отиграване на Дейвид Кръстев и единична блокада на Агонцев дадоха отново преднина 24:21, а Кристиян Алексов затвори гейма с успешна атака.

.В третата част имаше по-голяма оспорваност. Гостите стояха по-близо в резултата през цялото време. Получи се идентична ситуация, като Пирин водеше с 2 точки в решитените минути 23:21. В крайна сметка домакините не позволиха изненади, направиха точкова серия спечелиха гейма за чиста победа.

Либерото Дафин Коцаков бе избран за Най-полезен състезател MVP на мача.

Реализатор за победата на Пирин бе Дейвид Кръстев с 18 точки ( 2 блока, 2 аса). Кристиян Алексов добави 14 точки за успеха (1 блок).

За Черно море Симеон Димитров бе най-резултатен с 13 точки (1 ас).

Старши треньорът на Черно море Пламен Христо говори след мача:

„Разбира се, че не съм доволен. Разликата в този мач  се казва Любомир Агонцев, който е най-добрия разпределител в родното първенство. Не успяхме в посрещане. Не можахме да дадем дори 20 процента от играта си.“

„Продължаваме напред. Както през първия сезон победихме Левски, сега ще пробваме с Берое. Започваме да развиваме децата от школата. Ще им дадем възможност повече да играят.“