Връщат ни Черния Роди, арестуван в Доминиканската република

12.06.2017 / 16:20 17

Издирваният с червена бюлетина от Интерпол Радослав Калчев-Черния Роди е арестуван в Доминиканската република, съобщи зам.-главният прокурор Борислав Сарафов. 

50-годишният Калчев, който успя да избяга от България в началото на 2015 г., е сочен за лидер на организирана престъпна група за убийства, насилие и изнудване.

В началото на февруари 2015 г. МВР разкри, че варненската група на Черния Роди е извършила убийствата на съпрузите Митко и Наталия Дамянови и на Борислав Манджуков в София.

Тогава Специализираната прокуратура повдигна обвинения на седем от деветимата участници в групата, сред които на Калчев и Недялко Цветанов Цвятков - Чубака (38 г.).  "България и Доминиканската република нямат споразумение помежду си за предаване на издирвани престъпници, но Калчев ще бъде доведен у нас с белезници, за да се изправи пред Специализирания наказателен съд", заяви Борислав Сарафов.  "Който се укрива, независимо дали в Доминиканската република или в Сърбия, рано или късно ще бъде докаран", добави Сарафов на брифинг в Прокуратурата, пише Блиц. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Рейтинг: 43800 | Одобрение: -1925
Като не ти понася, недей да четеш моите коментари.
Рейтинг: 43800 | Одобрение: -1925
Живейте нормално и не се дразнете, не завиждайте - нещастници.
Рейтинг: 43800 | Одобрение: -1925
Истината боли брат, за това живейте нормално без да пречите на другите, и няма да е нужно нито да се укривате, нито да ви съдят.
Рейтинг: 43800 | Одобрение: -1925
 И за какво да го пращат, за да го пуснете да се укрие в друга държава. Направо да му теглят куршума и готово.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама