Вратар на Черно море пази 90 минути за младежкия национален тим

22.03.2019 / 17:52 0

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:1 в приятелски двубой срещу Северна Ирландия, игран в испанския курорт Марбея. Единственото попадение отбеляза Шейн Лейвъри в 18-ата минута, а мачът бе дебют за новия селекционер Александър Димитров начело на младите „лъвове“. 90 минути за България пази вратарят на Черно море Иван Дюлгеров.

Резултатът не отразява реалните събития на терена, тъй като българите имаха пълно преимущество през целия двубой и пропуснаха много положения пред ирландската врата, пише официалният сайт на БФС.

Още в началото центриране от фаул на Светослав Ковачев премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Томпсън, а веднага след това Калоян Кръстев се размина с топката на метри пред голлинията. В 18-ата минута Северна Ирландия стигна до гол след центриране от дясно, засечено от Лейвъри, който намери противоположния ъгъл на вратата на Иван Дюлгеров.

Преди центрирането обаче футболист на съперника игра два пъти с ръка, но испанският арбитър остави играта да продължи.

До почивката състезателите, водени Димитров пропиляха няколко изгодни ситуации, а през втората част отново бяха абсолютни господари на терена.

Най-силните минути за българите дойдоха веднага след подновяването на играта. В 54-ата минута Ангел Лясков хитро открадна топката по левия фланг, центрира и миг преди Кръстев да изпрати топката в мрежата, защитник на Северна Ирландия изчисти над гредата.

Минута по-късно след опасно центриране от корнер съперникът бе на косъм да си отбележи автогол, а в 59-ата минута Кръстев бе изведен прекрасно сам срещу вратаря Томпсън, но изстрелът му мина на сантиметри от гредата. Натискът на България до края не донесе резултат, а въпреки многото спирания на играта реферът не даде нито минута продължение на редовното време.

Така в крайна сметка северноирландците се поздравиха с успех.

Втората проверка на България U21 на испанска земя е на 25 март от 15:00 часа срещу Финландия.

Съставът на България: 1. Иван Дюлгеров, 14. Ангел Лясков, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 19. Иван Турицов, 7. Ивайло Найденов, 5. Алекс Петков, 21. Лъчезар Котев, 22. Здравко Димитров, 11. Светослав Ковачев, 16. Калоян Кръстев (през втората част в игра влязоха: 20. Доминик Янков, 8. Иван Тилев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Атанас Кабов, 10. Георги Русев).