Време за лято: Повишете личната хигиена, внимавайте с храната!

06.06.2018 / 10:37 0


Общопрактикуващият лекар д-р Георги Миндов отрече появилата се информация за бум на вирусите през този период. Според него данни за такова нещо към момента няма.

Въпреки това той съветва през предстоящите месеци, в които ще става все по-топло, да поддържаме висока лична хигиена, за да се предпазим от вируси, които се предават със замърсени ръце или по фекално-орален път.

"Това не са респираторни инфекции. Личната хигиена трябва да я повишим", категоричен беше д-р Миндов в студиото на "България сутрин".

Общопрактикуващият лекар посъветва още да внимаваме от кои заведения се храним и каква вода пием.

"Да избягваме заведения, които видимо са с влошена хигиена", каза той пред Bulgaria ON AIR.

Д-р Георги Миндов допълни, че именно храненето на такива места може да доведе до чревни вируси, салмонела и други заболявания.

Редактор "Екип на Петел"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама