Времето днес ще е пролетно, с температури до 19 градуса

28.02.2024 / 07:20 0

снимка Булфото

Днес ще е истинска пролет. Преди обяд в низините и около водните басейни ще има мъгла или ниска облачност, които по крайбрежието на морето ще се задържат и в следобедните часове.

Ще духа слаб вятър от изток-югоизток, по долината на Струма до умерен от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19°, по Черноморието 9°-11°, в София около 15°.
   
По Черноморието ще има ниска облачност или мъгла. В следобедните часове временно облачността ще се разкъса, а мъглата разсее. Ще духа слаб югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 9° и 11°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, съобщиха от НИМХ.
  
В планините ще бъде предимно слънчево, с по-значителна облачност над масивите от Западна България. Без валежи. Ще духа слаб до умерен южен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 10°, на 2000 метра - около 4°, предаде Дарик.

Редактор "Екип на Петел"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама