Всички военни формирования са приведени в готовност за гасене на пожари

17.07.2024 / 19:01 0

Снимка Булфото, архив

Във връзка с усложнената пожарна обстановка в страната и непредсказуемостта в развитието на ситуацията в много райони на България, министърът на отбраната Атанас Запрянов разпореди всички формирования във Въоръжените сили и модулите им за участие в гасене на пожари да бъдат приведени в готовност за действие при необходимост. Това се отнася и за формированията в областите, в които ситуацията е спокойна, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.

Министерството на отбраната призовава гражданите да имат предвид, че възможностите на Българската армия за гасена на пожари, особено от въздуха, и за транспортирането на тежка техника за проправяне на просеки не са безгранични. Спазвайки противопожарните изисквания най-добре българските граждани ще допринесат за овладяването на критичната ситуация.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама