Всичко свърши: Унгария ни изхвърли от Европейското първенство

09.10.2020 / 00:14 0

кадър: БНТ

България няма да участва на Европейското първенство, след като загуби полуфиналния плейоф с Унгария с 1:3. На Националния стадион „Васил Левски“ лъвовете играха силно, но допуснаха няколко грешки, които бяха наказани от унгарците, които реализираха всичките си възможности.

Срещата започна неприятно за тима на Георги Дерменджиев. Още в 17-та минута централният защитникът на гостите Вили Орбан се разписа с късмет след центриране от корнер. Поне двама защитници на България обаче не се намесиха добре. Нашите отговориха мигновено с опасен изстрел на Тодор Неделев, отразен от вратаря на Унгария Петер Гулаши. До почивката добри възможности за гол имаха още Галин Иванов, Краев и отново Неделев, но Гулаши спаси. Ударът на Краев беше с пета, този на Неделев – с глава.

Втората част започна по много неприятен начин за България. Золт Калмар покачи на 2:0 със силен изстрел от свободен удар, като вина за попадението носи и Краев, който подскочи и се обърна с гръб, макар че беше в стената. Няколко минути по-късно лъвовете получиха дузпа за нарушение срещу Краев. След консултация с ВАР обаче реферът Шимон Марчиняк извади нарушението на границата на наказателното поле.

В следващите минути резервите Георги Йомов и Кирил Десподов също имаха претенции за дузпи. Марчиняк обче ги подмина с право. В 75-та минута резервата Неманя Николич сложи точка на спора с трети гол за Унгария. Той засече центриране отляво и наказа безобразната подредба на българските защитници.

Минута преди края на редовното време Йомов отбеляза за България след добра асистенция на Исмаил Иса. Така той отбеляза с гол дебюта си.

Унгария ще приеме Исландия в Будапеща в директен сблъсък за място на Европейското първенство. В другия полуфинален плейоф тази вечер Исландия победи Румъния с 2:1.