Всичко свърши и за Роналдо! Португалия е аут

30.06.2018 / 22:59 0

Мачът ще се запомни с момента, в който Кристиано Роналдо помогна на контузения голмайстор на Уругвай да напусне терена

Уругвай победи Португалия с 2:1 на осминафиналите на Световното първенство по футбол в Русия. Големият герой за урусите е Единсон Кавани, който реализира и двата гола, класирайки отбора за четвъртфиналите. В следващата фаза Уругвай ще се изправи срещу Франция, предава Блиц.

Световното първенство приключи за една от големите световни звезди – Кристиано Роналдо. В един ден, само няколко часа по-късно, португалецът се прибира вкъщи, като последва големия си съперник Лионел Меси.

В днешния осминафинал дуото Кавани – Луис Суарес напълно засенчи Роналдо, който бе спрян от дисциплинираната защита на Уругвай. Още в 8-ата минута Луис Суарес центрира отляво, а Единсон Кавани с глава засече топката във вратата на Руй Патрисио. В 22-ата минута Луис Суарес стреля хитро от пряк свободен удар, като провря топката под стената, но вратарят на португалците изби. В 32-ата минута Роналдо получи страхотна възможност да изравни от пряк свободен удар, почти от границата на наказателното поле. Звездата обаче би в стената.

В 55-ата минута защитникът Пепе изравни и върна надеждите на Португалия. Рафа Герейро центрира, Пепе надскочи защитата, насочвайки топката във вратата за 1:1. Радостта на португалците обаче трая няколко минути, тъй като Кавани отново попадна в прегръдките на съотборниците си. Този път Пепе се превърна в грешник за Португалия, увисна при центриране, топката попадна в Нандес, който намери Кавани. Голмайсторът показа целия си арсенал от гениалност и прати топката със страхотен фалцов удар във вратата на Руи Патрисио за 2:1.

В 70-ата минута обаче Кавани получи контузия и излезе накуцвайки, като бе сменен от Кристиан Стуани.