Всичко за Гришо на "Ролан Гарос" приключи! Пълно фиаско срещу Вердаско

01.06.2018 / 14:53 3

Най-добрият български тенисист Григор Димитров за втора поредна година отпадна в третия кръг на „Ролан Гарос“. Гришо отстъпи 6:7 (4), 2:6, 4:6 на Фернандо Вердаско, като представянето му във втория сет беше пълно фиаско. Така хасковлията продължава да не може да достигне до четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция, където именно третия кръг е най-доброто му представяне. В следващия си мач 34-годишният Вердаско ще играе срещу победителя от срещата между Новак Джокович и Роберто Баутиста-Агут, съобщава Блиц.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна лошо за Димитров. Съперникът му направи пробив още в първия гейм на срещата, въпреки че българинът спаси два брейкбола. Хасковлията обаче върна брейка още в следващия гейм. След това двамата печелеха подаванията си, като никой не стигаше дори възможност за пробив. Такива се появиха в 12-ия гейм, когато Григор Димитров пропусна четири сетбола, а испанецът при първата си възможност взе подаването си. Така се стигна до тайбрек, в който Фернандо Вердаско направи два
минипробива срещу един и спечели първия сет.

ВТОРИ СЕТ
Втората част започна равностойно и двамата печелеха своите подавания. Това продължи до шестия гейм. Тогава Фернандо Вердаско не само направи пробив, но и го направи без да позволи на Григор Димитров да спечели точка. Испанецът взе оставащите геймове в мача, като направи още един пробив, при който изтърва един сетбол, но не допусна грешка при втория. Така се доближи само на един гейм от класиране за четвъртия кръг на „Ролан Гарос“.

ТРЕТИ СЕТ
Частта започна много лошо за Григор Димитров, който допусна брейк в подаването си и Вердаско поведе с 3:0. Едва тогава българинът спечели свой сервис гейм. Последва размяна на пробиви и нов успех на Димитров при негово подаване. Така се стигна до изравняване на резултата при 4:4. След като допусна брейк в два поредни сервис гейма, Вердаско най-сетне спечели подаването си и поведе с 5:4. Григор сервираше, за да остане в мача, но допусна испанският му съперник да стигне до възможност за пробив. Фернандо Вердаско не пропусна шанса си и спечели срещата при първия си мачбол.