Втора загуба от два мача за България в квалификациите

27.03.2023 / 23:49 3

кадър: БНТ

България загуби от Унгария с 0:3 на "Пушкаш Арена" втората си среща от група G от европейските квалификации.

Балинт Вечей откри резултата в седмата минута, пращайки топката в българската мрежа с изстрел отблизо. Доминик Собослай покачи на 2:0 с перфектен удар от фаул в 26-ата минута. В 40-ата минута Мартин Адам завърши бърза акция на маджарите за 3:0. Това е втора загуба в евроквалификациите за трикольорите, които паднаха преди три дни с 0:1 от Черна гора в Разград. Нашите са последни в групата с актив от 0 точки и 0:4 голова разлика. През юни българският тим ще гостува на Литва и приема водача Сърбия, предава Спортал.

Наставникът на "лъвовете" Младен Кръстаич направи пет промени в сравнение със състава, който започна преди три дни срещу Черна гора. На вратата отново застана Даниел Наумов, а пред него в защита имаше две смени. Вместо контузения Петков Христов и дебютантът Християн Петров днес започна друг дебютант - Ивайло Марков, както и Пламен Гълъбов.