Черно море падна от Локомотив и не успя да развали прокобата (снимки, видео)

18.03.2018 / 17:50 28

Отборът на Черно море не успя да развали прокобата и изгуби от Локомотив (Пловдив) с 0:1 в мач от 26-ия кръг в Първа професионална лига на "Тича". Така варненци вече нямат победа в 10 мача пореда в елита и 11 у дома.

Срещата започна равностойно, като първата по-сериозна опасност бе пред вратата на домакините. Тогава Димо Бакалов стреля с глава след центриране от корнер, а топката профуча над напречната греда. Варненци отговориха с шут на Ндонгала, който Милина спаси.

В 29-ата минута смърфовете откриха резултата. След центриране от корнер топката попадна в Буна, който реализира с шут от границата на наказателното поле - 1:0 за Локо Пд, пише Sportal.bg.

В 38-ата минута след центирране на Огнянов Ндонгала не успя да улучи добре топката и шутира в аут.

В 41-вата минута Черно море осъществи първата си по-остра атака. Мехди Фенуш получи пас отляво, влезе навътре и стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

В началото на второто полувреме заваля дъжд, а малко след това Дани Кики смени Зехиров и Цветков се върна като десен бек.

Черно море установи превес, но противно на логиката можеше да получи втори гол в 69-ата минута. Тогава Димо Бакалов се озова на метър пред вратарското поле, но шутира неточно.

В 79-ата минута след центриране на Ндонгала отдясно първо Минчев, а после и Кузма се разминаха с топката.

Между 87-ата и 88-ата минута Димо Бакалов бе изгонен с два жълти картона, като първия бе за бавене на играта, а втория, след като задържа за фланелката Жоро Илиев.

Състави:

Черно море (4-2-3-1): 88. Макенджиев, 6. Цветков, 9. Фенуш (69 - 77. Марек Кузма), 10. Василев, 17. Костадинов, 18. Зехиров (54 - 99. Кики), 21. Илиев, 22. Огнянов (74 - 90. Минчев), 23. Хасани, 27. Димов, 38. Ндонгала
Старши треньор: И. Илиев

Локомотив (4-2-3-1): 22. Милина, 15. Везалов, 37. Мухамед, 90. Ангелов, 4. Елитон (84 - Михалевич), 34. Банович, 27. Бакалов, 14. Буна, 77. Аралица (90 - Езе), 5. Булят, 19. Велковски
Старши треньор: Б. Акрапович

Съдия: Стефан Апостолов

Червен картон: Бакалов

Жълти картони: Илиев, Василев, Цветков/Аралица, Мухамед, Буна, Бакалов, Михалевич