Спартак победи лидера и излезе на второ място

26.09.2021 / 15:21 0

Стопкадър Диема Спорт, видео Диема Спорт, gong.bg, vbox7.com

Спартак победи лидера Хебър с 1:0 в мач от 11-ия кръг във Втора лига на стадион "Спартак" и излезе на второ място с 23 точки преди изиграването на останалите двубои от кръга.

Хебър води с 25 пункта, Етър има 22, а Миньор и Струмска слава - по 20. По-късно днес Етър и Миньор гостуват съответно на Монтана и Нефтохимик, а радомирци приемат Янтра.

С успеха си Спартак продължи да е без грешка на свой терен, където е спечелил и петте си срещи. Отборът за пореден път показа грамотен футбол и солидни аргументи за елитна промоция. Както е известно, Васил Петров обяви пред "Петел", че целта им е да влязат при майсторите и неговите подопечни от мач на мач демонстрират, че имат сили, качества и отборен потенциал, за да го постигнат.

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Виктор Митев центрира остро в наказателното поле, но Иван Колев не успя да нанесе точен изстрел към вратата и защитата на Хебър се справи с опасността.

В 22-рата минута Мехмед Сабри направи хубав пробив отдясно, след което центрира на първа греда, където Радослав Терзиев бе над всички и изчисти с глава в корнер.

Секунди по-късно Радослав Терзиев се озова на перфектна позиция, за да открие резултата. Бранителят стреля силно, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 41-ата минута Цветан Илиев направи мощен пробив по левия фланг, след което центира в наказателното поле и бранителят Радослав Терзиев заби топката в собствената си врата - 1:0 за Спартак.

Малко преди края на първото полувреме "соколите" имаха две възможности да вкарат нов гол, но нападателите им пропуснаха.

Второто полувреме започна със силен натиск на Спартак и до 60-ата минута домакините изтърваха няколко положения. Най-чистото пропусна Янчо Андреев, който в 56-ата минута бе изведен с пас от дълбочина сам отдясно, но шутира в аут. Две минути по-късно отново Андреев изтърва да вкара. Той опита да прехвърли вратаря, но кълбото мина край гредата.

В 62-рата минута Емануил Манев би ниско долу, но Нисторов бе добре пласиран и спаси.

Малко след това Иван Колев нахлу сам отляво и подаде към Андреев, но той не успя да овладее добре топката.

В 85-ата минута при контра Георги Бабалиев нахлу мощно отляво, финтира бранител и си нагласи топката на десния крак, но ударът му не се получи.

В първата минута на четириминутното добавено време Емануил Манев шутира, топката тупна коварно пред Нисторов, но вратарят на Спартак успя да избие и когато опита да хване кълбото, бе фаулиран от съперник.

Състави:

Спартак (Варна): 1. Станислав Нисторов, 2. Велислав Боев, 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго (77 - 83. Иван Пенев), 19. Никола Борисов, 17. Цветан Илиев (78 - 8. Георги Георгиев), 10. Янчо Ангелов, 9. Мехмед Сабри (77 - 22. Александър Стефанов), 5. Иван Колев, 11. Виктор Митев (66 - 7. Георги Бабалиев), 45. Даниел Начев (59 - 20. Николай Иванов)

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 3. Александър Бастунов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 20. Жак Пехливанов (70 - 14. Ивайло Тодоров), 11. Цветелин Тонев, 33. Георги Каракашев, 8. Евгени Игнатов, 12. Емануил Манев, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов (46 - 99. Тодор Чаворски)

Съдия: Станимир Тренчев (София), асистенти: Владимир Велев, Иван Иванов (София)

Жълти картони: Янчо Андреев, Николай Иванов/Александър Бастунов, Тодор Чаворски, Евгени Игнатов