ЯК "Кап. Георги Георгиев Порт Варна" е номер 1 в клас "Оптимист" за сезона

Снимка: Яхт клуб "Кап. Георги Георгиев Порт Варна", фейсбук
Състезателите на Яхт клуб "Кап. Георги Георгиев Порт Варна" окупираха челото на Националната ранглиста в клас "Оптимист" след пет регати от началото на сезон 2020.
В Топ 10 на листата попадат четирима състезатели - №1 Виктор Станоев (с пет победи в петте старта), №2 Васил Манев, №7 Цвета Кирчева и под №9 Калоян Калчев, като първите трима ще са част от националния отбор на България, който ще представя страната ни на европейското първенство на този ветроходен клас за 2020 г., което е планирано да се проведе в периода 18-23 октомври в Порто Рош, Словения.
На държавното първенство на клас "Оптимист" в Бургас възпитаниците на треньора Николай Василев спечелиха два златни, три сребърни и един бронзов медал. Шампиони съответно са Цвета Кирчева при момичета младша и Виктор Станоев при момчета старша възраст. Сребърни медали спечелиха Бояна Костуркова (момичета младша), Васил Манев (момчета старша) и бронзов за Даниел Ценов (момчета младша).
В дисциплината Team Racing след много добро представяне и нещастна загуба на финала, отбора ни се класира на второ място.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!