Ясен Петров: Георги Илиев е любимец на феновете в Китай
Халфът Георги Илиев вече е любимец на феновете на Шъдзяджуанг Йонгчанг, събщи треньорът на отбора Ясен Петров.
„Жоро се справя много добре и не само феновете го харесват, а вече е и сред техните любимци. В последния ни мач в неделя Жоро подаде за гола, с който бихме с 1:0. Но не само това. Той освен, че бележи и асистира, участва във всяка наша футболна атака. Моят първи треньор в Китай дойде да гледа наш мач и призна, че с Жоро съм направил правилен избор, тъй като е силен футболист“, зяви Ясен.
Той допълни, че след съботното им гостуване заедно с Георги Илиев се завръщат за 10 дни в България, а на 25 юни се прибират в Китай и започват подготовка за втория полусезон във втора дивизия. „Първенството се подновява на 25 юли и в първите четири мача гостуваме, така че трябва да сме подготвени добре“, допълни Петров.
Последният разри и какви са целите му в Шъдзяджуанг Йонгчонг: „Ще продължим да се стремим да играем атакуващо, да търсим гола, изобщо ще се стремим да играем приятен за окото футбол. Като класиране искаме да завършим колкото се може по-високо, но не се надяваме да ни допуснат до първо или второ място, което дава елитна промоция. Причината е, че сме с най-ниския бюджет от кандидатите за върха, а и съдиите ни режат, тъй като сме малък отбор.“
След 13 кръг Шъдзяджуанг Йонгчанг е трети, с равни точки с втория и на 2 от лидера. Тимът има 9 победи и 4 загуби.

