Явор Колев: Родителите са първият филтър на децата за опасности в интернет
Кадър NOVA NEWS
Експерт обяви как е възможно децата да се предпазят от опасности в интернет.
„Родителите са първият филтър на децата за опасности в интернет”. Това заяви експертът по киберсигурност и бивш ръководител на отдел „Киберпрестъпления” в ГДБОП Явор Колев в студиото на "Твоят ден" по NOVA NEWS повод ново опасно предизвикателство в популярната сред децата социалната мрежа TikTok.
Blackout Challenge подканва младежи да задържат дъха си и да предизвикват задушаване до степен да загубят съзнание, а после да качат видео в социалната медия. Гръцката полиция разследва връзка между самоубийство на 14-годишно момче и предизвикателството. Според информацията момчето, което било спортист, се е обесило в дома си в Атина.
Колев обясни, че родителите трябва да позволяват на децата си да имат акаунти в социалните мрежи, за да могат да следят какво харесват и гледат. Експертът по киберсигурност препоръча да се преглеждат видеата и след това да се обсъждат с подрастващите.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

