Юлиана Вълчева отново изригна с "дабъл-дабъл", но Черно море-Одесос загуби от НСА у дома

02.03.2018 / 16:40 0

Отборът на Националната спортна академия взе седма поредна победа във Втора шестица на женското първенство по баскетбол, със 74:52 срещу Черно море-Одесос като гост.

В зала "Христо Борисов" варненки бяха равностойни и дори спечелиха първата част, но след това НСА навакса и направи обрат. До почивката столичанки вече водеха със 6 точки - 30:36.

В средата на третата част след серия от 10:0 НСА покачи сериозно разликата и повече не погледна назад. Черно море-Одесос направи финален опит да се върне в мача, с поредица от 9 безответни точки на старта на последната четвърт. Домакините обаче не вкараха нито една точка в последните 6 минути от срещата, и след ново 13:0, НСА си подпечата убедителния успех, пише Bgbasket.

Петя Серафимова завърши с 28 точки и 8 откраднати топки за победителките. Мария Светославова добави 16 точки и 14 борби. НСА бе във Варна с 9 състезателки, като използва повече само шест от тях.

Юлияна Вълчева регистрира поредни си дабъл-дабъл от 19 точки и 17 борби за Черно море, а Илияна Георгиева добави 12 точки.