Йенс Столтенберг ще посети скоро Турция

26.10.2022 / 17:53 1

Снимка: Булфото

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг съобщи, че ще обсъди с турския президент Реджеп Тайип Ердоган процеса на присъединяване на Швеция и Финландия към Алианса, предаде турската частна телевизия НТВ. Поради тази причина той ще отиде в Турция.

Двете скандинавски държави, обезпокоени за сигурността си след началото на войната в Украйна, поискаха да се присъединят към НАТО, но Турция обяви, че има възражения поради подкрепата, която според нея Швеция и Финландия оказват на тероризма и поради санкциите, прилагани спрямо Турция.

В резултат на преговори беше подписан тристранен меморандум между Турция, Швеция и Финландия, с който скандинавските страни приеха исканията на Анкара, а тя даде условно съгласие за присъединяването им, припомня БТА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
6
0
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 246598 | Одобрение: 50073
Ха, дано му излезе късметЯ в някоя турска баня!...Няколко пъти...

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама