Жалко! Гришо изгуби от сърбин и напусна турнира в Пекин

03.10.2018 / 09:35 3

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изгуби от сърбина Душан Лайович с 4:6, 6:2, 4:6 за 1 час и 53 минути в мач от третия кръг на турнира в Пекин. Така резултатът от срещите между двамата стана 1:1.

В четвъртия кръг Лайович ще се изправи срещу Кайл Едмънд или Матео Беретини, пише Блиц.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът не започна добре за Григор Димитров. Той беше пробит от сръбския си съперник още в първия гейм на мача. След това Лайович взе подаването си и взе аванс, който му беше достатъчен за спечелването на частта. След 2:0 за сръбския тенисист, двамата печелеха своите сервис-геймове. Сърбинът взе сета при първата си възможност и при 40:30 в десетия гейм.

ВТОРИ СЕТ
Григор Димитров отвърна на удара от първия сет и взе бърз аванс от 3:0, като направи един пробив в сервиса на Лайович. Сърбинът обаче не се предаде и намали изоставането си, след като осъществи брейк в подаването на българина. Гришо веднага върна пробива и до края на сета направи още един, за да изравни резултата в мача – 6:2 във втората част.