Жегата мори в Пловдив: между 7 и 10 души припадат на ден

26.07.2025 / 19:38 0

Мая Иванова. Кадър: Нова ТВ

Жегата събаря хора в Пловдивско. Днес екипите на спешна медицинска помощ са откликнали на 5 души с топлинни удари, а тези дни хората, които викат линейки, варират между 7 и 10 души, сред които има и деца, на денонощие, съобщи Нова телевизия.

На места в южна България за утрешния ден се очаква температурите да достигнат 43 - 44 градуса. Лекарите препоръчват да не се излиза следобед, да не се стои през тези часове дълго на слънце, както и да се употребява достатъчно количество вода.

Заради жегите днес в 10:00 в цяла Пловдивска област беше активирана системата BG ALERT, която предупреждава за екстремна високи температури, силни пориви на вятъра, както и за потенциален риск от пожари.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама