Жена почина от ебола в Конго след овладяване на епидемията

08.02.2021 / 10:27 0

Снимка Pexels

Нов случай на заразна болест в Конго. Здравни работници са открили нов случай на ебола в Демократична република Конго - половин година след като последната епидемия в страната от това опасно заразно заболяване бе обявена за овладяна, предаде ДПА. Съпругата на мъж, прекарал ебола, потърсила лечение в медицински център в източната част на ДР Конго, която бе огнището на последната епидемия, пише БТА.

Впоследствие жената починала и било установено, че тя е била заразена с вируса. Световната здравна организация съобщи в изявление, че местни здравни работници вече работят за спиране на разпространението на смъртоносното заболяване. Вече са открити над 70 човека, които може да са били в контакт с починалата жена. Последната епидемия от ебола в ДР Конго - десетата по рода си в централноафриканската държава - продължи близо две години. Близо 2300 човека починаха, а 1162 заразени се възстановиха. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама