Жената на загиналия пилот пита МО: Кое е загуба на пространствена ориентация?

24.09.2021 / 13:31 5

Кадър: Димитрина Попова/фейсбук и ВМС

Вдовицата на загиналия пилот на изтребителя МиГ Валентин Терзиев - Димитрина Попова, се обърна към служебния министър на отбраната Георги Панайотов с няколко въпроса относно смъртта на съпруига й.

"Може ли да ни обясните кое е загуба на пространствена ориентация, защо не се води пилотска грешка и какво означава", попита тя. 

"Това се случва извън вниманието на пилота, той не осъзнава в каква ситуация се намира и затова не е предприел действия. В последната секунда той започва доклад, ако осъзнава, че е в аварийна ситуация, той няма да предприеме такива действия, той е загубил пространствена ориентация и до последно не е могъл да я възстанови", обясни представителят на ВВС полк. Василев.

"В доклада виждаме разследване от излитане на самолета до катастрофата - само прякото изпълнение на задачата ли е обект на разследване или подготовката за учението", попита още тя.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
0
MrBean (преди 4 години)
Рейтинг: 202021 | Одобрение: -1629
Чичи,в безлунна нощ,със скорост 700-900 км в час колко бързо става белята?
0
0
Чичкото (преди 4 години)
Рейтинг: 81735 | Одобрение: -4765
Има разминаване в говоренето което подлага на съмнение фактите Пилотът е бил здрав и този с вертигото не е запознат с клиничната картина на този симптом Появи се доклад че пилотът е забил самолета в морето Последва опровержение на тази информация и пилота е оневинен Тогава остава въпросът САМОЛЕТЪТ САМ ЛИ Е РЕШИЛ ДА СЕ ЗАБИЕ В МОРЕТО Всеки от министерството на отбраната мълчи като риба Специалистите разкриват последователността която води до падане на самолет от гражданската авиация но тук или се прикрива нещо или някой е допуснал грешка
Истината преди всичко
1
1
Уйо (преди 4 години)
Рейтинг: 51727 | Одобрение: 7302
Много жалко за човека, но жена му вече преиграва. Иска да се прави на интересна и олеква. Утре ще започнат да я подиграват и мразят. В авиацията и подводното гмуркане има една специфична загуба на ориентация (вертиго), която се дължи на разлика в налягането между ушите и евстахиевата тръба. За съжаление това състояние може да доведе до фатален край.
3
5
ПраБългарин (преди 4 години)
Рейтинг: 70924 | Одобрение: -28131
Убиха човека, това е жалката истина.... След надолу, слез надолу и накрая го забиха във водата.
0
1
MrBean (преди 4 години)
Рейтинг: 202021 | Одобрение: -1629
Бог да го прости пилота,но загубата на  пространствена ориентация е пагубна и за водолазите и за всички,в Ютуб е пълно с клипове.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама