Живко Атанасов донесе победа на Юве в Италия

15.09.2016 / 15:48 3

Бившият защитник на Черно море Живко Атанасов донесе победата с 2:1 на своя тим Юве Стабия в италианската Серия "С".

Той се разписа в 77-ата минута при резултат 1:1 в домакински мач срещу Месина от четвъртия кръг на третия ешелон на италианския футбол. В средата на първото полувреме Демиро Поцебон откри за гостите, а Марио Марота изравни в 51-ата мин, преди Живко да съсече съперника.

Това е трети успех за Юве Стабия, който има и една загуба, и с 9 точки заема четвъртото място във временното класиране. Първи е Лече, следван от Матера и Фоджа.

Синът на олимпийската шампионка на 100 м с препятствия Йорданка Донкова е изклютелно доволен след гола и успеха на тима си. "Много съм щастлив, че донесох победата на моя отбор. Ние излизаме във всеки мач за успех. Добър тим сме с 23 равностойни футболисти. Конкуренцията е доста голяма. Тренираме много здраво и оттам идват резултатите. Треньорът ни е на много високо ниво и ме научи на много неща, особено в дефанзивен план", каза за "Петел" Атанасов.