Журналист предложи референдум за четиридневна работна седмица

01.09.2025 / 16:48 0

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова Тв

Приложима ли е у нас идеята на Гърция за четиридневна работна седмица по 10 часа на ден. Ексклузивно мнение по темата изрази водещ радиожурналист. Според Божидар Русев това звучи прекрасно за служителите, които и без това в момента чувстват изтощение и се чудят как да се скатават от работа.

Така че според Русев четиридневна работна седмица и три почивни дни ще са супер. От друга страна обаче Русев изрази опосения, че ако работим четири дни по 10 часа, това няма да е по-различно от това да работим четири дни по 8 часа.

По простата причина, че народопсихологията в България е такава, че ще взимаме повече почивки за кафе и още една почивка вероятно за вечеря, не само обедна почивка, и ще намерим как тези два часа да не ги оползотворим в работно време.

Тези 10 часа обаче никак няма да звучат като скатаване, ако действително бъдат изработени така както трябва да бъде това приложение, уточни по Нова Тв Русев.

Последният смята, че по този въпрос може да бъде свикан и референдум.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама