За трети път: Лудогорец ще играе в Европа и напролет

07.12.2017 / 21:49 1

Лудогорец завърши 1:1 като гост на Хофенхайм в мач от група "С" в Лига Европа на стадион "Райн Некер Арена" и за трети път в историята си ще играе в турнира и напролет. Първите два бяха през 2014-та и 2017-а.

Любопитно е, че родният ни шампион завърши 1:1 в последните си три мача от групата. Преди това този резултат бе фиксиран и в домакинствата с Брага и Истанбул Башакшехир.

В 25-ата минута Филип Окс откри за домакините, а в 62-рата Вандерсон изравни. Той бе изведен на скорост с хубав пас от Марселиньо, пое технично с гърди, после си помогна и с ръка, но съдията не видя това, и вкара с нисък удар.

В 83-тата минута Лудогорец остана с 10 души, тъй като влезлият като резерва Клаудио Кешеру получи директен червен картон за груб фаул.

Макар и с 10 души, в края на даденото 4-минутно продължение Мисиджан пропусна да донесе победата на разградчани.

В другия двубой Истанбул Башакшехир победи Брага с 2:1 в Турция.

Крайно класиране в група "С": 1. Брага - 10 (9:8), 2. Лудогорец - 9 (7:5), 3. Истанбул - 8 (7:8), 4. Хофенхайм - 5 (8:10).

За 1/16-финалите през февруари 2018 година се класират Брага и Лудогорец.