Заев: Няма да искаме от България да признае македонско малцинство
Снимка Булфото
Премиерът на Северна Македония обяви новина, която засяга отношенията между неговата страна и България. Северна Македония ще поправи конституцията непосредствено преди присъединяването си към ЕС и тогава в нея ще бъдат включени по-малките етнически общности, живеещи в страната, които не са изброени в най-високия нормативен акт в страната. За София, от друга страна, все още съществува реч на омразата срещу България в учебниците и в публичното пространство и има системно нарушаване на правата на гражданите на Македония от български произход и тяхната дискриминация.
Това пише скопското опозиционно издание “Република“, цитирано от "Фокус".
Запитан дали ако българите бъдат включени в македонската конституция, ще се изисква реципрочност, т.е. включване на македонците в българската конституция, като се има предвид, че в България има македонци (според изданието-бел.ред.), Заев каза, че това е право на България и че намесата във вътрешните работи на съседна държава не е послание за приятелство.
„Това е право на България. Винаги е хубаво да имаме взаимност, но намесата във вътрешните работи на съседните държави не е послание за приятелство. Това остава за тях. Казвам го като наша потребност, а не защото България го иска“, каза Заев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

0
0
