Загуба за Черно море Тича в Пловдив

10.04.2018 / 20:30 0

Академик Бултекс 99 записа победа в мъжкото първенство, след като надигра у дома Черно море Тича със 71:62. Домакините водеха почти цял мач и без особени проблеми спечелиха.

След този двубой тимът на Асен Николов е с баланс 16-6, докато съперникът му е с 5 победи и 16 поражения.

В следващия кръг Академик Бултекс 99 почива, докато Черно море Тича е домакин на Спартак Плевен.

Началните минути бяха оспорвани, но после домакините взеха инициативата и поведоха с 23:13. Въпреки опитите на съперника им да намали изоставането си, на почивката пловдивският тим имаше преднина от 11 точки.

След паузата „моряците“ върнаха интригата, като се доближиха само на 6 точки. Академик Бултекс 99 обаче отвърна със серия от 12:2 и увеличи разликата на 18 преди решителната четвърт. В заключителните минути Черно море Тича заигра много по-добре, но нямаше сили за пълен обрат.

Най-резултатен за победителите бе Никола Маравич със 17 точки, 14 добави Васил Бачев. За варненския тим Симеон Илиев отбеляза 18, а с 14 завърши Цветослав Острев.